Dovolená v Izraeli

Izrael - mešita - Hassan BekIzrael je velice zvláštní zemí. Geograficky se řadí mezi Asijské země, z kulturního hlediska se více podobá Evropě, a podnebí, panující v této oblasti se podobá spíše Africe.

K cestě do Izraele vám úplně postačí, když budete mít platný cestovní pas, turistické vízum není potřeba. Stejně tak není vyžadováno žádné očkování. Jako vstupní bránu do Izraele je možné považovat mezinárodní letiště Ben Guriona, které je vzdálené asi 18 km od Tel Avivu. V poušti, přibližně 60 km od města Eilat, se nachází další významné letiště Ovda. Z pražského letiště létají do Izraele přímé linky, které směřují do Tel Avivu.

Ubytování není v Izraeli zrovna levnou záležitostí. Ubytovat se můžete v moderních hotelech, které se specializují na kongresový cestovní ruch, nebo zvolit levnější variantu, kterou představuje ubytování v hostelech. Mladí lidé často vyhledávají prázdninové vesničky, které jsou ale k dispozici jen v letních měsících. Originálním ubytovacím zařízením jsou křesťanské hospice, které naleznete v blízkosti křesťanských poutních míst, a také kibuc, zvláštní druh společenství lidí, kteří mají vše ve společném vlastnictví.

Vyberte si z nabídky zájezdů do Izraele!

V Izraeli najdete velkou řadu míst, která stojí za vaší pozornost. Mezi ně patří určitě hlavní město Jeruzalém. V tomto městě se nachází celá řada historických památek, včetně té nejznámější, Zdi nářků. Naleznete zde také třetí největší mešitu na světě, Omarovu mešitu. V Tel Avivu se nachází, kromě budov významných mezinárodních organizací, také Bílé město, zapsané v Seznamu světového dědictví UNESCO. Je to sídlo hi-tech průmyslu a nachází se zde například Velká synagoga, mešita Hassan Bek, a také mnoho muzeí a parků. Pro křesťany je pak velmi důležité město Betlém, kde se narodil Ježíš Kristus a město Nazaret, kde prožil Ježíš své dětství a kde konal své první zázraky.

© Copyright 2024 | Izrael | www.izraelem.cz
Provozuje: MFÁčko