Ubytování v Izraeli

Izrael - hotelový komplexMožností, kde se můžete v Izraeli během své dovolené ubytovat, je opravdu velmi mnoho, ale je nutné počítat s tím, že ubytování, stejně jako mnoho dalších věcí, vyjde na poměrně dost peněz.

Hotely jsou v Izraeli velmi rozšířené. Většina z nich je vybavena velkými prostory, ve kterých se dají pořádat kongresy a výstavy. A protože se kongresový cestovní ruch stal pro Izrael velmi důležitým, snaží se hotely nabízet účastníkům další doprovodné služby. Například zařizují různé kulturní akce, recepce nebo společenské večery. Asi nejznámějším hotel v Jeruzalémě je hotel King David Hotel, kde se často ubytovávají státníci.

Ve všech velkých městech se nacházejí hostely, které jsou většinou umístěny v historických budovách. Současně představují nejlevnější možnost ubytování v oblasti Mrtvého moře. Co ale v Izraeli není moc běžné, jsou kempy. Po celé zemi jich je jen kolem dvaceti. Jsou sice na dobré úrovni, ale svými cenami hodně připomínají hostely.

Křesťanské hospice, které vždy naleznete v blízkosti křesťanských poutních míst, představují v Izraeli zvláštní druh ubytovacího zařízení. Musíte se ale podřídit jistým pravidlům, a to i když nejste křesťan. Například musíte dodržovat dobu, kdy nejpozději musíte být uvnitř hospicu, nebo naopak nesmíte odejít dřív, než je povoleno. Dalším typickým ubytovacím zařízením je Kibuc. Jsou to vlastně společenství, kde je vše ve společném vlastnictví. Členové sice nepobírají žádný plat, zato mají k dispozici ubytování, lékařskou péči, vzdělání pro své děti a další sociální jistoty.

Většina mladých lidí vyhledává v Izraeli prázdninové vesnice, které mají rozsáhlou nabídku vodních sportů, například plavání, potápění, plachtění nebo vodní lyžování. Kromě toho si zde můžete zahrát tenis nebo se projet na koni. Tyto vesnice ale bývají otevřeny jen v letních měsících.

Vyhledejte si ubytování na Booking.com

© Copyright 2024 | Izrael | www.izraelem.cz
Provozuje: MFÁčko